Ulicami Łomży przeszedł Niebieski Marsz

2 kwietnia 2017 16:29 1 komentarz

Na ulicach Łomży od kilku dni można było dostrzec niebieskie flagi, które symbolizowały dzisiejsze święto – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ulicami miasta ruszył dzisiaj “Niebieski Marsz”, którego organizatorem była Fundacja Dr Ortis. Marsz zapoczątkował obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu i jest pierwszym punktem z kilkunastu imprez i spotkań, które odbędą się w naszym mieście, a poruszać będą przede wszystkim temat autyzmu. W marszu wzięło udział około 200 osób, z których każdy miał niebieski element stroju na sobie, co symbolizowało poparcie dla idei propagowania wiedzy o autyzmie i wsparcie dla osób chorych. Finałem marszu było ułożenie niebieskiego serca, którego elementami byli uczestnicy wydarzenia.

Wszystkie imprezy, które odbędą się w kwietniu mają na celu zwiększenie świadomości i wzrost wiedzy mieszkańców o chorobie, jaką jest autyzm. Objawy autyzmu dotyczą głównie szeroko pojętego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, komunikacji interpersonalnej. Jednak dzieci z autyzmem, mają takie same potrzeby nawiązywania relacji jak dzieci zdrowe i tego obcowania z innymi im potrzeba.

Szacuje się, że w Polsce statystycznie 1 na 300 dzieci cierpi na autyzm. W samej Łomży jest 800 dzieci ze zdiagnozowaną chorobą.  W kwietniu każdy mieszkaniec Łomży ciekawy informacji i wiedzy o autyzmie może uczestniczyć w szeregu inicjatyw. Na przestrzeni miesiąca będzie odbywać się wiele spotkań, konsultacji indywidualnych ze specjalistami, którzy przybliżą tematykę problemu. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez tutaj.

Organizatorem uroczystości była Fundacja DR OTiS, działająca w Łomży od 2014 roku. Fundacja ta zajmuje się problematyką osób z autyzmem – prowadzi w Łomży i Ostrołęce przedszkola i szkołę podstawową dla dzieci dotkniętych tym zaburzeniem. Obchody Światowych Dni Świadomości Autyzmu mają na celu poszerzanie wiedzy na temat autyzmu, pomoc w zrozumieniu tegoż zaburzenia jak i uwrażliwienie na problemy osób dotkniętych spektrum autyzmu. Współorganizatorem obchodów jest Miasto Łomża, a honorowy patronat nad całością obchodów objął Prezydent Miasta Łomży. Cała galeria do obejrzenia na naszym profilu facebook.com

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 933

1 komentarz

 • Teresa says:

  Ile z tych 800 dzieci doświadczyło NOPu po szczepieniach?

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133