W Łomży radni chcą zmniejszyć swoje wynagrodzenie!

25 maja 2017 8:50 0 komentarzy

Nie zdarza się często, by miejscy Radni sami w ramach oszczędności chcieli obniżać swoje wynagrodzenia. W Łomży wszystko jednak jest możliwe. Na ubiegłej sesji Radni wybrani z list prawa i Sprawiedliwości zmniejszyli liczbę komisji co miało spowodować oszczędności ponad 15 tys złotych rocznie. O krok dalej chcą pójść opozycyjni radni, którzy wnioskują o obniżenie diet.

We wniosku skierowanym do Przewodniczącego Rady Miasta podpisało się siedmiu opozycyjnych radnych Maciej Borysewicz, Stanisław Oszkinis, , Dariusz Domasiewicz, Edyta Śledziewska ,Tadeusz Zaremba, Andrzej Wojtkowski a także Ewa Chludzińska.

Przedłożona w załączniku propozycja uchwały powoduje realną oszczędność w skali roku w kwocie nie mniejszej niż 91.000 zł co 23% kwoty zapisanej w budżecie miasta. W sytuacji. gdy corocznie zaciągane kredyty są wykorzystywane głównie na spłatę rat i odsetek od wcześniejszego zadłużenia, Radni Rady Miejskiej są moralnie zobowiązani do szukania oszczędności budżetowych. Należy jednocześnie podkreślić, że ustawiona została zasada różnicowania diet z uwzględnieniem wnoszonego wkładu pracy przez Radnych pełniących różne funkcje będzie zdecydowanie bardziej sprawiedliwe – twierdzą opozycyjni radni

Dieta radnego miała by wynosić 800 złotych, pośredniczący komisji miałby otrzymywać 900 złotach, a przewodniczący rady 1000 złotych. Czy tak się stanie będziemy mieli okazję przekonać się już niebawem. Pewne jest jednak jedno 7 radnych z pewnością własnymi siłami nie będą w stanie obniżyć własnych diet.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 371

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133