Większość ankietowanych uważa, że straż miejska w Łomży jest potrzebna

14 lutego 2017 7:05 2 komentarze

Tylko 28 procent mieszkańców uznało, że straż miejska jest w Łomży niepotrzebna; jej pracę docenia ponad 70 procent mieszkańców, chociaż większość z nich uważa, że praca funkcjonariuszy powinna się zmienić.

Mieszkańcy wypełnili anonimowe ankiety

Takie są wyniki ankiety, którą mieszkańcy mogli anonimowo wypełniać do końca stycznia, a jest ona częścią konsultacji społecznych w sprawie dalszego funkcjonowania straży miejskiej w Łomży.
Na pytanie prezydenta czy straż miejska powinna pozostać w dotychczasowej formie, wymaga zmian, czy powinna zostać zlikwidowana, większość z ponad 300 respondentów była za pozostawieniem formacji.

Potrzebne są zmiany w funkcjonowaniu służby

Większość wypełniających ankiety uważa, że praca strażników powinna ulec zmianie – przede wszystkim powinno być więcej pieszych patroli, strażnicy powinni pełnić służby również w czasie nocy i weekendy. Zdaniem mieszkańców strażnicy częściej powinni sprawdzać co łomżyniacy spalają w piecach i na podwórkach.

Zdaniem przeciwników formacja jest za droga w utrzymaniu

Przeciwnicy straży miejskiej jako główne powody rezygnacji z utrzymywania tej formacji podawali zbyt wysokie koszty jej funkcjonowania i mało widoczne efekty pracy. Opracowane wyniki ankiety, opinie rad społecznych i wnioski z otwartego spotkania z ekspertami do spraw bezpieczeństwa mają pomóc prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu w sformułowaniu propozycji, którą przedstawi radnym w sprawie dalszego funkcjonowania straży miejskiej.

Straż Miejska pomaga przy odpalaniu samochodu

Źródło: Polskie Radio Białystok

Tags:

Autor: admin1

Wyświetlenia: 426

2 komentarze

 • alicjaUM says:

  HAHA tylko po to żeby auta na kable odpalać ;)))

 • fela says:

  potrzebni! to dlaczego jak sie dzwoni ze bezdomny pies potrzebuje ratunku zeby przyjechali ,błaga się ,a oni na to że musi być więcej zgłoszeń zeby pomóc psu czy kotu,wtedy człowiek sam musi temu biedakowi pomóc szukać ludzi i pomocy ,To żarty! jak juz jest straz to niech pomaga!

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133