Wypadek motocyklisty, mężczyzna w szpitalu

8 marca 2017 10:14 0 komentarzy

Jeszcze dzisiaj rano pisaliśmy o coraz lepszej pogodzie oraz o tym, że po woli na drogach zaczną pojawiać się pierwsi motocykliści. Niestety nie myśleliśmy, że tak szybko będziemy musieli napisać pierwszą wiadomość o wypadku kierowcy jednośladu.

Dzisiaj około godziny 9:00 na drodze w okolicy miejscowości Czaplice doszło do wypadku w którym ranny motocyklista trafił do szpitala. Na miejscu pracują Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalą jak doszło do wypadku. Najprawdopodobniej przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Motocyklista po tym jak stracił panowanie nad jednośladem wypadł z drogi, a motocykl koziołkował.

Jeszcze raz apelujemy do motocyklistów by, zawsze dostosowywali prędkość do warunków na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Kierowco!-Motocykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, więc należy szanować ich prawo do jazdy.

Niezwykle ważne jest zachowanie bezpiecznego odstępu od motocykla – nie standardowych 2, ale nawet 4 sekund. Należy pamiętać, że w razie zderzenia kierowca motocykla jest kilkadziesiąt razy bardziej narażony na ryzyko śmierci niż kierowca auta. Wyjątkowo dużo wypadków zdarza się między godziną 11.00 a 20.00, więc warto w tym czasie jeszcze bardziej zwiększyć czujność, tym bardziej że motocykl jest znacznie mniej widoczny niż inne pojazdy.  Szczególnie niebezpieczne są skrzyżowania – ponad 1/3 kolizji z motocyklami zdarza się właśnie tam.

Więcej w naszym artykule “Wiadomości“Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie” !

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 1392

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133