Wyższe Seminarium Duchowne rozpoczęło nowy rok akademicki

18 października 2016 9:03 0 komentarzy

Już po raz 98. w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży zabrzmiało słynne “Gaudeamus igitur”. Formację na pierwszym roku rozpocznie tam jedenastu alumnów. W inauguracji roku akademickiego wziął udział m.in. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Uroczysta inauguracja rozpoczęła się Mszą św. w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Następnie uroczystości przeniosły się do auli im. Jana Pawła II. Tam zgromadzonych powitał rektor łomżyńskiego seminarium, ks. prałat dr Jarosław Kotowski.

Inauguracja roku akademickiego, to moment szczególny dla każdej uczelni. Wkraczamy już w dziewięćdziesiąty ósmy rok formacji.  Możemy powiedzieć, że dziś zaczynamy swoiste triduum przygotowań do jubileuszu stulecia uczelni – podkreślał ks. prałat.

W nadchodzącym roku akademickim formację w łomżyńskim seminarium rozpocznie 11 alumnów. Wszyscy są zgodni, że jest to wyjątkowa chwila w ich życiu.

Wchodzę w inną drogę, zaczynam nowe życie, chcę służyć Bogu i ludziom – mówi Łukasz Laskowski z Ostrołęki.

Podkreśla, że decyzja o wstąpieniu do seminarium nie była łatwa.

– Na pewno jest to pewne wyrzeczenie. Decyzja była trudna, ale myślę, że słuszna. Po szkole średniej pracowałem rok za granicą i miałem trochę czasu do namysłu – przekonuje.

Wstąpienie do seminarium i złożenie ślubowania, to także podniosły i niezwykły moment dla Szymona Rydla, który na studia do Łomży przyjechał z Kolna.

Nosiłem się z tą myślą od początku klasy maturalnej. Decyzję podjąłem w ostatnich dniach – mówi młody alumn.

Tuż po zakończonym ślubowaniu, alumnom wkraczającym w progi seminarium, swoje przesłanie przekazał biskup łomżyński Janusz Stepnowski.

 Wykorzystajcie dobrze ten czas. Macie przed sobą wiele możliwości. Możecie rozwijać swoje pasje, pogłębiać zainteresowania Dzisiejsza młodzież czeka na Was, abyście wyszli z przesłaniem, wiarą i głębokim duchem modlitwy – dodał na koniec.

Tags: , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 461

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133