Zabierają niepełnosprawnym, dają Posłowi…

6 czerwca 2017 17:19 4 komentarze

Dwie koperty dla osób niepełnosprawnych na Starym Rynku miały być jednym z udogodnień, o które zabiegała Łomżyńska Społeczna Rada ds. Osób z Niepełnosprawnością w Łomży. Z dwóch miejsc zrobiło się jedno, ale liczba miejsc parkingowych z kopertą zwiększyła się do trzech. Dwa należą “Dla pracowników i interesantów Biura Poselskiego” Lecha Kołakowskiego.”Nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na Starym Rynku

O całej sytuacji jeszcze dzisiaj poinformowali nas czytelnicy, zbulwersowani faktem odbierania miejsc do parkowania osobom niepełnosprawnym.

Tym gorzej, że zabiera się niepełnosprawnym, a daje się pracownikom i interesantom biura poselskiego. To jest straszne – powiedział nam czytelnik

O zlikwidowaniu miejsc nie wiedział również Paweł Karwowski, przewodniczący Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością, który powiedział nam, że nikt w tej sprawie z nim się nie konsultował.

Wielokrotnie jej członkowie (Łomżyńskiej Społecznej Rady ds. Osób z Niepełnosprawnością) wspominali, że dostęp do ratusza, jak też do innych instytucji i przedsiębiorstw znajdujących się na starówce, jest dużą przeszkodą dla osób, które mają problem z poruszaniem się. Stąd też moja decyzja o wygospodarowaniu dwóch kopert – mówił w sierpniu ubiegłego roku prezydent Mariusz Chrzanowski

O potrzebie powstawania takich miejsc mówił również rok temu Paweł Karwowski

Jest duże zapotrzebowanie na takie miejsca, nie tylko w obrębie starówki, ale w całej Łomży. Cieszymy się, że Prezydent rozumie ten problem i znalazł dla niego takie rozwiązanie – mówił Karwowski.

Czy nie można było miejsc dla interesantów biura wyznaczyć w innym miejscu?  Czy w zamian miasto planuje wyznaczyć inne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych? Czy miasto ma w planach w tym roku likwidowanie barier architektonicznych, które utrudniają poruszanie się osobom niepełnosprawnym? Jeśli tak to jakie i kiedy to nastąpi? Takie w imieniu osób niepełnosprawnych wysłaliśmy do Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Łomży. Na odpowiedź czekamy.

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 831

4 komentarze

 • emik says:

  1 kwietnia juz byl!!!!

 • Frajerstwo says:

  BRAWO MARIUSZ ZA ZABRANIE 2 MIEJSC INWALIDOM I ODDANIE ICH KOŁAKOWSKIEMU!! CIEKAWE JAK NAM TO ZAWADA 3600 WYTŁUMACZY. A MOŻE ZNÓW BĘDZIE CISZA?? OBYŚ KIEDYŚ POTRZEBOWAŁ TAKIEGO MIEJSCA!

 • obywatel says:

  O platfusy znowu mają bul dupy .

 • lolo says:

  żenada Panie Prezydencie 🙁

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133