Zakupy, które mogą pomóc uratować życie

12 marca 2017 14:53 0 komentarzy

Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Bożejewie chce kupić czujniki czadu dla każdej rodziny w ich miejscowości. Fundusze na realizację tego celu mają nadzieję uzyskać w konkursie TESCO „Decydujesz, pomagamy”, w którym można otrzymać grant wysokości 5000 zł na realizację projektu społecznego.

W domach ocieplanych piecem CO istnieje ryzyko wydobywania się zabójczego tlenku węgla potocznie zwanego czadem. Jest on bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku gazem powstającym w wyniku niecałkowitego spalania, przez co nazywany jest cichym zabójcą. Czujnik czadu zamontowany w domu może skutecznie zaalarmować o niebezpieczeństwie, umożliwiając szybkie opuszczenie budynku.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bożejewie chcą zakupić czujniki czadu i nieodpłatnie przekazać do każdego domu we wsi. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców, a zwłaszcza osób starszych. Strażacy ochotnicy chcą jednocześnie zwrócić uwagę mieszkańców regionu na ryzyko zaczadzenia oraz na korzyści związane z wyposażeniem domu w czujnik czadu.

Projekt ten bierze udział w konkursie grantowym TESCO „Decydujesz, pomagamy” i został wyłoniony jako jeden z 3 najlepszych projektów w mikroregionie obejmującym Łomżę i Zambrów. Jednak ostateczną decyzję o tym, jaka organizacja zostanie nagrodzona grantem umożliwiającym realizację projektu podejmą klienci TESCO w głosowaniu trwającym od 8 marca do 4 kwietnia 2017 r.

Głosować na projekt „Czujnik czadu w każdym domu” Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Bożejewie można w sklepach TESCO w Łomży (ul. Zawadzka 38 – galeria Veneda) lub w Zambrowie (ul. Mazowiecka 4A), po zrobieniu zakupów i odebraniu w kasie żetonu do głosowania.

Więcej informacji:
http://osp.bozejewo.pl/index.php/8- aktualnosci/104-czujnik-czadu-w-kazdym-domu
https://pomagamy.tesco.pl/project/377

 

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 589

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133