Zbierają na turnus rehabilitacyjny, liczy się każda złotówka

7 czerwca 2017 18:51 1 komentarz

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kownatach potrzebują wsparcia od ludzi dobrej woli. W ośrodku znajduje się kilkadziesiąt wspaniałych osób, którym wiele ludzi pragnie pomóc w zrealizowaniu ich marzeń. Największym z nich jest wyjazd na turnus rehabilitacyjny.

Od prawie 3 lat pracownicy, wolontariusze jak i sami podopieczni usiłują zebrać z własnych środków pieniądze na wyjazd – jednak ze względów typu „zawsze coś” nie udaje im się to – powiedziała nam jedna z inicjatorek akcji na portalu społecznościowym.

W ośrodku znajduje się siostra Marty, dlatego bez wahania włączyła się w pomoc. Powoli pracownicy oraz wolontariusze zaczynają tracić nadzieję, że kiedykolwiek uda im się zebrać środki na taki wyjazd. Celem uczestnictwa w turnusie jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników. Jest to wspaniała forma rehabilitacji połączonej jednocześnie z wypoczynkiem. W ośrodku znajduje się około 40 osób, a koszt turnusu dla jednej to około 600 zł. Liczy się każda złotówka.

Czy są tu jakieś dobre duszyczki, które pomogą mi wesprzeć tych wspaniałych ludzi? Pomimo wszelkich przeciwności losu i krzywd jakich w życiu doznali – chcą dalej się tym życiem cieszyć… Chciałabym, żeby Ci ludzie wiedzieli, że nie są na tym świecie sami i że mogą liczyć na pomoc – może niewielką, ale szczerą pomoc ! – mówi nam Marta.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kownatach jest:
~ jednostką organizacyjną pomocy społecznej pobytu dziennego o zasięgu ponad lokalnym, obejmującym głównie teren powiatu łomżyńskiego, prowadzoną przez Stowarzyszenie Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Okręgowy w Łomży, na zlecenie Starosty Łomżyńskiego.
~ ogniwem oparcia społecznego dla osób mających poważne trudności w życiu codziennym, wymagających pomocy i opieki niezbędnej do życia, której same te osoby ani ich rodziny nie mogą zapewnić wykorzystując własne środki, możliwości i uprawnienia.
~ instytucją, której podstawowym zadaniem jest podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności uczestników, niezbędnych do możliwie jak najbardziej samodzielnego życia.
~ miejscem pięknym, dobrze wyposażonym i zorganizowanym, gdzie pracownicy i uczestnicy tworzą terapeutyczną grupę środowiskowej samopomocy.

Dane do wpłat :
Polski Komitet Pomocy Społecznej
18-400 Łomża, ul. Gen. Wład. Sikorskiego
Nr konta : 98 1020 1332 0000 1102 1057 8948
Tytuł: „pomoc – turnus rehabilitacyjny”

Na zdjęciu poniżej siostra naszej czytelniczki, która jest jedną z podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy

Tags: , , ,

Autor: admin1

Wyświetlenia: 888

1 komentarz

 • Pomoz-im.eu says:

  Oferuję wykonanie strony internetowej z apelem o pomoc. Email: informatyk93@interia.pl

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Instagram

  Sonda

  Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

  Głosujących: 754

  Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133