Zobaczcie co Działo Się w Łomży! WOŚP w Venedzie

11 stycznia 2016 2:09 0 komentarzy

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem: “Mierzymy wysoko”!

Przypominamy, że środki uzyskane podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspomagać będą oddziały pediatryczne i geriatryczne. Jeśli chodzi o pediatrię, to w szczególności chodzi o wsparcie dziecięcej onkologii, kardiologii, pulmonologii i reumatologii. W przypadku seniorów – przede wszystkim o wparcie sprzętowe dla nowo powstających oddziałów geriatrycznych.

Najwięcej łomżan uczestniczyło w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w centrum handlowym Veneda, w którym przygotowano liczne pokazy, koncerty, atrakcje. Na scenie wystąpili reprezentanci różnych gatunków muzycznych m.in: Mad Bee, Marlena Pieńkowska, saksofonista Mateusz Kurkowski, GROOVEFORE, skrzypek MagnetiG Violin Show, zespół Cassel, The East. Z kamerą, oprócz występom muzycznym, przyglądaliśmy się również stoisku Grupy Ratowniczej Nadzieja, której członkowie występowali z pokazem pierwszej pomocy. Byliśmy też przy licytacji policyjnego misia. Odwiedziliśmy restaurację Pizza Chata, która wspierała w walce z zimnem wolontariuszy i wraz z herbaciarnią Pikoteria częstowała kawą i herbatą.

Monika Orłowska – Laskowska, szefowa Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży, podkreślała, że łomżyńscy wolontariusze funkcjonowali nie tylko na terenie Łomży, ale również Kolna, Jedwabnego, Miastkowa i okolic. ‘Mierzymy wysoko!” – zgodnie z tym hasłem mamy nadzieję, że to też będzie miało przełożenie na kwotę jaka zostanie zebrana.

O 20:00 w Łomży rozbłysło światełko do nieba, które zwieńczyło łomżyńską imprezę. W całym mieście i okolicach datki do puszek zbierało 92 wolontariuszy.

Aktualny stan datków na WOŚP w Łomży, jak podała prowadząca łomżyński finał – Ewa Listowska – wynosił na tamtą chwilę 36815,82 zł oraz 5 dolarów i jak zapewniała –  nie był to ostateczny wynik. Kwota cały czas rośnie!

Organizatorom i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie łomżyńskiego finału serdecznie gratulujemy!

Specjalnie dla Was mamy relację z tego pełnego emocji i wrażeń dnia. Zobaczcie, jak wszyscy zjednoczyli się w słusznej sprawie.

Ps. W późnych godzinach nocnych stan łomżyńskiego WOŚP-owego licznika wybił 70 393,49 zł pobijając tym samym rekord Łomży!

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Autor: admin3

Wyświetlenia: 1365

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Instagram

Sonda

Czy prezydent Mariusz Chrzanowski ma szanse na reelekcję?

  • Zdecydowanie tak (31%, Głosów: 235)
  • Zdecydowanie nie (27%, Głosów: 207)
  • Nie (19%, Głosów: 141)
  • Tak (18%, Głosów: 139)
  • Jeszcze nie wiem (5%, Głosów: 35)

Głosujących: 754

Loading ... Loading ...
  • ISSN 2450-6133