Biblioteka w Czerwonem pozyskała 17.000 zł

29 czerwca 2017 12:18 0 komentarzy

Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem otrzymała dofinansowanie  z programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”. Jest to program ogłoszony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a realizowany przez Instytut Książki w Krakowie.

Pozyskana dotacja w kwocie  17 000 złotych zostanie przeznaczona na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego do biblioteki. W ramach projektu zakupimy 4 zestawy komputerowe, laptop oraz 2 IPady. Wartość zadania wyniesie 20 000 złotych.

Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017” został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych. Chodzi przede wszystkim o to, by biblioteki przekształcały się w centra integrujące lokalne społeczności i odpowiadały na oczekiwania różnych grup wiekowych.
Program „Kraszewski . Komputery dla bibliotek 2017” realizuje następujące cele:
podniesienie standardu bibliotek poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online; zwiększenie poziomu atrakcyjności usług bibliotecznych, poprzez odpowiednie wyposażenie bibliotek.

Autor: admin3

Wyświetlenia: 45

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Sonda

  • ISSN 2450-6133