Miejski festyn „Imieniny Jana z Kolna”

29 czerwca 2017 12:39 0 komentarzy

Każdego roku w Kolnie organizowany jest miejski festyn na powitanie lata. Plenerowa impreza „Imieniny Jana z Kolna” odbyła się w sobotę 24 czerwca na stadionie miejskim. Organizatorzy przygotowali program skierowany do różnych grup wiekowych. Najmłodsi hasali na trampolinach, zjeżdżalniach i oblegali pobliskie wesołe miasteczko. Starsi bawili się w rytm różnorodnych taktów prezentowanych przez zaproszone zespoły muzyczne. Na piknik tłumnie przybyły całe rodziny ale nie brakowało też gości z okolicznych miejscowości.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 16:00 prezentacją Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Pawła Podeszwika i mażoretek, których opiekunką jest Beata Niedbała. Swoje umiejętności pokazały też zespoły dziecięce i młodzieżowe związane z Kolneńskim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Działające w Ośrodku „Kolneńskie Dziewczyny z Plusem”, doskonale znane z licznych występów wokalnych i kabaretowych, świetnie nawiązały kontakt z kolneńską publicznością.

Dynamiczny koncert Roberto Zucaro rozruszał całą publiczność. Rytmiczne włoskie przeboje, wieloletnie doświadczenie sceniczne wokalisty i występująca z nim Larisa przełożyły się na doskonałą zabawę. Po energetycznym występie emocje nie opadły ani na chwilę. Zadbała o to kabaretowa grupa K-2. Błyskotliwe dialogi, sprawna improwizacja oraz doskonała współpraca z widzem to cechy, którymi wyróżniają się satyrycy podczas swoich prezentacji scenicznych. Michał Zenker (Mimi) i Bartosz Klauziński (Barciś) tematy do swoich skeczów czerpią z obserwacji otaczającego świata, zauważając przy tym absurdalność napotkanych sytuacji. Zestawione przeciwieństwa – brawura i dynamiczność „Barcisia” i siła spokoju „Mimi” stworzyły niezwykle udany program kabaretowy.

Po występie kabaretu uczestników festynu przywitał Burmistrz Kolna Andrzej Duda życząc wszystkim doskonałej zabawy i udanych, właśnie rozpoczętych wakacji. Dodatkową atrakcją festynu było wylosowanie przed koncertem gwiazdy wieczoru, roweru ufundowanego przez firmę „Grot”- Olszewski Development, który osobiście wręczył Burmistrz Miasta Wiktorii Chmielewskiej z Kolna.

Gwiazdą wieczoru tegorocznego festynu był Kamil Bednarek. Młody wokalista szeroką popularność zdobył w 2010 roku dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent” zdobywając w nim 2. miejsce w finałowym konkursie. W roku 2013 zespół Bednarek zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej. Rok 2015 to w dorobku artysty album „Oddycham”,  zrealizowany m.in. w Tuff Gong Studio z gościnnym udziałem światowych gwiazd: Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser. Bednarek jest niekwestionowanym liderem muzyki reagge na polskiej scenie muzycznej. Pulsujące rytmy prezentowane ze sceny porwały serca kolneńskich słuchaczy, którzy co sił w gardłach wtórowali artyście. Kolejne emocje wywołał występ grupy „Bobi”. Frontmen Darek Bata prezentowaną muzyką taneczną w rytmach Disco Polo zachęcił całą publiczność do doskonałej zabawy.

Festyn trwał do późnych godzin wieczornych. Występy artystyczne poszczególnych grup muzycznych przeplatane były konkursami dla uczestników, w których nie zabrakło licznych nagród ufundowanych przez sponsorów. Festynowicze chętnie korzystali też z propozycji kulinarnych na stoiskach gastronomicznych.

Organizatorzy festynu: Burmistrz Miasta Kolno i Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu dziękują mieszkańcom i gościom za wspólna zabawę i już dziś zapraszają na miejską imprezę za rok.

Źródło: UM Kolno

Autor: admin3

Wyświetlenia: 173

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Sonda

  • ISSN 2450-6133