Ogólnopolski Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

4 czerwca 2017 18:34 0 komentarzy

Już po raz jedenasty 30 maja obchodzony był w Polsce Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.

Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej tego dnia przypominamy szczególnie o ludziach wielkiego serca, którzy tworzą nowe rodziny dla dzieci osieroconych i odrzuconych – o Rodzicach Zastępczych.

Ustanowione przez Sejm święto ma służyć przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych i pozbawionych opieki dzieci. Dodatkowo ma także uhonorować wysiłek, jakiego podejmują się na co dzień rodzice zastępczy. Ma być również podziękowaniem za ich pracę, wytrwałość i dzielenie się swoją miłością.

Prawie 75 tysięcy dzieci w Polsce jest pod opieką zastępczą. Rodzicielstwo zastępcze jest szansą daną przez dorosłych wielu najmłodszym, pozbawionym możliwości dorastania w rodzinie biologicznej, na odbudowanie normalnego, bezpiecznego życia wśród przyjaznych, życzliwych osób.

Codzienna bezinteresowna opieka nie jest łatwa, wymaga poświęceń, często zmagań z wieloma trudnościami. Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, to dzień nie tylko Rodziców, ale także dzieci, którym dali bezpieczny dom.

Spotkanie z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, na które zostały zaproszone wszystkie funkcjonujące na terenie powiatu kolneńskiego rodziny zastępcze wraz z dziećmi odbyło się w dniu 31 maja 2017r o godzinie 16:00 na terenie Restauracji „ORCHIDEA” w Kolnie.

Serdeczne życzenia oraz podziękowania za ofiarowaną dzieciom miłość, troskę i codzienne wychowanie składał obecny podczas uroczystości Starosta Kolneński – Pan Stanisław Wiszowaty. Wraz z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kolnie – Panem Krzysztofem Sobiewskim, Pan Starosta wręczał wszystkim rodzicom zastępczym pisemne podziękowania oraz ręcznie wykonane serca symbolizujące rodzicielską miłość i więź. Zarówno rodzice zastępczy, jak i wychowankowie otrzymali dodatkowo słodki upominek.

Uroczystość uświetnił występ Karoliny Skrodzkiej uczennicy klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kolnie oraz Oliwii Gawrych uczennicy I klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie

Po części oficjalnej wszystkie osoby zgromadzone na Święcie Rodziców Zastępczych zostały zaproszone na słodki poczęstunek i wspólne grilowanie.

Spotkanie w gronie członków rodzin zastępczych nie mogłoby dojść do skutku, gdyby nie szczodrość i przychylność lokalnych przedsiębiorców, firm oraz osób prywatnych dla przyświecającej nam idei.

Źródło: PCPR Kolno

Autor: admin3

Wyświetlenia: 35

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Sonda

  • ISSN 2450-6133