Po potrąceniu na pasach 12-latek trafił do szpitala

21 lutego 2017 19:14 1 komentarz

Kierujący volvo potrącił 12-latka na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego w Kolnie. Na skutek zdarzenia chłopiec trafił do szpitala. Kierowca za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Mundurowi przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych.

Wczoraj około godziny 13.45, kierujący volvo 26-latek jadąc od strony Łomży ulicą Wojska Polskiego, potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 12-latka. Sprawca nie zatrzymał się przed „zebrą”, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. W wyniku zdarzenia chłopiec trafił do szpitala w Białymstoku. 26-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Kiedy zaczyna brakować wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do poważnych i niejednokrotnie tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie.

Pamiętajmy!

Pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Dlatego tak samo jak kierowca, musi być skoncentrowany i dla własnego bezpieczeństwa stosować zasadę ograniczonego zaufania. Nieprzestrzeganie lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego, brak wyobraźni zarówno u pieszych, jak i kierowców czy brawura – to najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem pieszych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci apelują do pieszych o przestrzeganie kilku podstawowych zasad:

–  żeby widzieć nadjeżdżający z przeciwka pojazd poza terenem zabudowanym chodzimy tylko lewą stroną drogi;

–  przez jezdnię przechodzimy w miejscach do tego przeznaczonych, a jeżeli takich brakuje, szczególnie poza miastem, zachowujemy szczególną ostrożność i nigdy też nie wybiegamy gwałtownie na jezdnię;

–  należy zaopatrzyć się w elementy odblaskowe lub latarkę, szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory odzieży powodują, że kierowca widzi pieszego dopiero w ostatnim momencie.

Nie tylko piesi powinni przestrzegać zasad bezpieczeństwa. To samo dotyczy kierowców, którzy w tym trudnym okresie powinni również zachować maksimum ostrożności:

–  zwalniać i zatrzymywać się przed przejściem dla pieszych w momencie, kiedy pieszy sygnalizuje zamiar przejścia;

–  nie wyprzedzać i nie omijać innych pojazdów na przejściach, gdzie może łatwo dojść do potrącenia;

–  nie zjeżdżać nagle na pobocze, szczególnie w porze wieczornej;

–  jeździć z dozwoloną i dostosowaną do warunków drogowych prędkością, by móc w sytuacji kryzysowej odpowiednio wcześnie zareagować.

Źródło: www.kolno.policja.gov.pl

Tags: , , , ,

Autor: admin3

Wyświetlenia: 128

1 komentarz

 • Kolnianka says:

  Dziecko przeżyło?

 • Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *
  *

  Kursy walut

  Sonda

  • ISSN 2450-6133