Pożegnanie proboszcza w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koźle

26 czerwca 2017 13:15 0 komentarzy

W niedzielę, 25 czerwca 2017 r. kościół p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koźle wypełnił się nie tylko parafianami, ale i gośćmi pragnącymi uczestniczyć w ostatniej mszy świętej odprawianej w tym kościele przez księdza proboszcza Jarosława Gołaszewskiego jako proboszcza tutejszej parafii. Ponieważ, w trakcie tej mszy, dziekan kolneński ks. kan. Stanisław Uradziński odwołał z pełnienia funkcji proboszcza Jarosława Gołaszewskiego, dlatego żegnał się z wiernymi i gośćmi, ale i przybyli do świątyni żegnali się z proboszczem, który przez okres siedmiu lat kierowania tutejszą parafią.

Wśród żegnających księdza proboszcza i towarzyszących mu w obrzędach mszalnych kapłanów, były też liczne delegacje m.in. młodzieży szkolnej, sołectw przynależnych do parafii, instytucji, tak kościelnych jak i świeckich. Do grona żegnających odchodzącego kapłana dołączyli też przedstawiciele Gminy Kolno – Wójt Józef Bogdan Wiśniewski i Dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno Marcin Sekściński.

W trakcie uroczystości mszalnych żegnano kapłana, który przez okres sprawowania swojej funkcji opieką duszpasterską otaczał kilka pokoleń parafian, udzielając sakramentu chrztu, komunii, ślubu i uczestniczył w ostatnich pożegnaniach pogrzebowych.

Źródło: Sylwester Nicewicz

Autor: admin3

Wyświetlenia: 161

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Sonda

  • ISSN 2450-6133