Sukces na Wojewódzkiej Olimpiadzie Aktywności Wiejskiej

24 lipca 2017 12:34 0 komentarzy

Organizacje pozarządowe działające w każdej gminie są przejawem społecznej aktywności, zazwyczaj stanowią wyraz oddolnych inicjatyw obywateli. Jednocześnie pokazują, że czasem nieduża grupa ludzi może zrobić wspólnie coś wielkiego, co ma realny wpływ na nasze najbliższe otoczenie.

W te działania doskonale wpisuje się aktywność organizacji pozarządowych z gminy Stawiski. Ich niemały trud w aktywizację lokalnego społeczeństwa został doceniony podczas Wojewódzkiej Olimpiady Aktywności Wiejskiej – edycja 2016/2017, która odbyła się 17 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Konkurs skierowany jest do organizacji, grup formalnych, nieformalnych, sołectw oraz liderów środowisk lokalnych, prowadzących działalność na rzecz swojego otoczenia, podejmujących lub planujących działalność aktywizującą konkretną społeczność.

Wśród wielu wojewódzkich organizacji pozarządowych II miejsce w kategorii Działania skierowane do kilku wsi, gminy otrzymało Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Stawiski za organizację I Gminnego Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego. Wyróżnione zostały również Koło Gospodyń Wiejskich Dzierzbia (Działania skierowane do społeczności jednej, bądź dwóch wsi) oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Jurca (Działania skierowane do kilku wsi, gminy). Zarówno zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody pieniężne, które przeznaczone zostaną na bieżącą działalność organizacji.

Zgromadzonym czas umilił Amatorski Teatr z Dzięciołówki, który przedstawił spektakl: Nie tylko Matejko – Alzheimer też malarz. Wartym podkreślenia jest fakt, że autorem obrazów jest dawny mieszkaniec Stawisk Hubert Listopad. Zagrał on również w spektaklu tytułową rolę Jana Matejki.

Źródło: UM Stawiski

Autor: admin3

Wyświetlenia: 81

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

Kursy walut

Sonda

  • ISSN 2450-6133